logo parafia

21 IV 2024     4 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – Niedziela Dobrego Pasterza

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

- w czwartek św. Marka – Ewangelisty,

Solenizantom i tym, którzy świętują swoje jubileusze życzę wytrwania w dobrym i opieki Bożej na każdy dzień.

*  Dzisiejsza niedziela - Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o Powołania Kapłańskie i  Zakonne, za młodzież stającą przed wyborem drogi życiowej. Będziemy także polecać Bogu już powołanych do służby Bożej.

*  Wiosenna składka na służbę kościelną jest dziś i w następną niedzielę w salce na plebanii. Dziękuję P. Kościelnemu - Mieczysławowi Kasprzakowi i P. Organiście - Witoldowi Bryniarskiemu za pracę dla całej naszej wspólnoty parafialnej, za to że są bo co by to było gdyby ich nie było. Wraz z Radą Parafialną składamy serdeczne „Bóg zapłać” - słowa wdzięczności im oraz wszystkim rodzinom i osobom, które poczuwają się do troski o obecność tych posług w naszym kościele, które zawsze składają ten dar oraz dziękujemy tym, którzy tę ofiarę mogą złożyć.

*  Próba dzieci kl. IV przed rocznicą I Komunii będzie w poniedziałek o g. 16:00.

*  Próba dzieci kl. III przed I Komunią będzie w czwartek o g. 16:00.

*  Próba młodzieży przed Bierzmowaniem będzie w środę i piątek o g. 19:30.

*  Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w czwartek od g. 19:00 do 19:30.

Do skorzystania ze spowiedzi zapraszam młodzież, świadków Bierzmowania, zapraszam Rodziców, rodzeństwo, bliskich.

*  Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej Parafii: uczniom kl. I ponadpodst. oraz uczniom kl. 8 będzie udzielony w najbliższą sobotę 27 IV o godz. 16:00. Udzieli go ks. Biskup Janusz Mastalski. Polecajmy tę młodzież i ks. biskupa opiece Bożej.

W sobotę nie będzie później już Mszy św. o 18:30.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny, w nim m. in. o kroku w stronę śmierci - o projektach ustaw rozszerzających prawo do zabijania dzieci poczętych, także o szlaku św. Wojciecha w Małopolsce, oraz o bogactwie historycznym Raciborza. Także miesięcznik dla dzieci wczesnoszkolnych STAŚ - o Maju, o świętych, o naboż. Majowych.

Także numer Ekstra: o Historii Kościoła - wszystko o Matce Bożej sprzed wieków oraz skąd wzięły się rysy na obrazie w Częstochowie.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za przycięcie tui przy plebanii. Byli to Rodzice młodzieży kl. 8.

Niech Bóg ma w opiece te osoby oraz ich rodziny. Na sobotę prosimy kolejne 5 rodzin.

*  Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Młodzi Łopuśnianie zapraszają wszystkich oraz dawnych członków zespołu na Jubileusz 35-lecia działalności: 28 IV g. 18:00.

Chrystus Zmartwychwstał - prawdziwie Zmartwychwstał.   Alleluja

Data aktualizacji: